Renovacija Utenoje: su stabtelėjimais, bet pirmyn
AktualijosRenovacija Utenoje: su stabtelėjimais, bet pirmyn
2018 lapkričio 19, Pirmadienis 09:26

Renovacija Utenoje: su stabtelėjimais, bet pirmyn

Renovacija Utenoje: su stabtelėjimais, bet pirmyn
 • Vytautas AUKŠTAITIS

Baigėsi šiltasis sezonas, kuris buvo tikrai labai palankus Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) įgyvendinantiems statybininkams, atvėso orai, prasidėjo šildymo sezonas, bet darbai prie renovuojamų daugiabučių vis dar vyksta. Taip pat vyksta pasiruošimo darbai naujam paraiškų teikimui – rengiami namo gyventojų susirinkimai, ruošiami investiciniai planai. Procesas nestovi vietoje, juda į priekį. Apie aktualiausias Programos naujienas bei tendencijas Utenos regione kalbėjomės su renovacijos specialistais.

Yra kliūčių

Utenos rajono savivaldybės administracijos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus specialistas Vytautas Nakas apgailestavo, kad, nepaisant tikrai palankaus šiltojo metų laiko, statybos darbai atnaujinamuose daugiabučiuose, deja, vyko ne taip sparčiai, kaip tikėtasi, todėl iki šių metų pabaigos tikrai ne visi namai bus pabaigti. Pasak pašnekovo, iš penkiolikos atnaujinamų daugiabučių trims namams buvo nutrauktos sutartys su rangovu, jiems per Centrinę perkančiąją organizaciją nupirkti nauji rangovai, bet renovacijos darbų kainos per pusantrų metų, kol buvo vilkinamas statybos procesas, pakilo, todėl šių daugiabučių atnaujinimas jų savininkams atsieis brangiau. Visa problema, anot V. Nako, kad statybų įmonės, turinčios vos kelis darbuotojus, prisiperka daugybę objektų, paskui ieško subrangovų, kuriuos ne visada pasiseka greitai rasti. Taip renovacijos atlikimo darbai yra atidėliojami, o gretimų namų gyventojai, pamatę blogus pavyzdžius, bijo pradėti daugiabučio atnaujinimą.
Visgi specialistas pasidžiaugė, kad šildymo sezonas visuose namuose buvo pradėtas laiku ir dabar teliko darbai, kuriuos galima atlikti ir jam prasidėjus.
Taip pat specialistas minėjo, kad kol kas stoja renovacijos procesas dvidešimt dviem daugiabučiams, kurių paraiškos jau buvo patvirtintos, darbai turėjo prasidėti šiemet, bet kol kas jiems neskirtas finansavimas. Nė vienas Lietuvos bankas, anot V. Nako, kol kas nevykdo finansavimo, tai atlieka tik viena finansinė agentūra, bet su šia agentūra, specialisto teigimu, kyla kitų problemų. Savivaldybės atstovas vardijo, kad iš 22 praėjusio kvietimo daugiabučių septyniems namams finansavimas yra derinamas su šia finansuojančia agentūra, o kiti – kol kas nežinomybėje.
Tiesa, V. Nakas pripažino, kad ketinančių dalyvauti Programoje vis tik atsiranda, nes žmonės supranta renovacijos būtinybę ir tai, jog anksčiau ją atlikus bus tik išlošta.

Procesas nestovi vietoje

Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) specialistė Nijolė Genovaitė Graužinytė buvo kur kas optimistiškesnė, bet šiek tiek kritikos strėlių pažėrė Utenos butų ūkiui, administruojančiam renovacijos procesą Utenoje. Anot jos, administratorius galėtų suktis greičiau ir gauti finansavimą iš finansuojančios agentūros, o ne laukti, kol atsiras kita finansinė institucija, teikianti šiuos kreditus. Specialistė tvirtino, kad ši finansinė agentūra lėšų finansavimui turi pakankamai, galbūt tik kiek ilgiau užtrunka paraiškų tikrinimas, nei bendraujant su kitomis finansų įstaigomis, tačiau tai tikrai nėra stabdis renovacijos procesui.
Anot pašnekovės, iš šešiolikos šiuo metu renovuojamų daugiabučių iki metų pabaigos bus priduoti galbūt tik keturi namai, geriausiu atveju – septyni. Visų kitų užbaigimas dėl tos pačios priežasties – rangovų vilkinimo – persikels kitiems metams.
Užtat N. G. Graužinytė džiaugėsi, kad naujame paraiškų priėmime, prasidėsiančiame kitų metų sausio 1 dieną, ketina dalyvauti apie dešimt namų, šiuo metu intensyviai besirengiančių paraiškų teikimui. „Nors ankstesniame kvietime buvo patvirtintos dvidešimt dvi paraiškos daugiabučiams atnaujinti, dabar ketina dalyvauti tik dešimt namų, tikrai negalime sakyti, jog norinčiųjų dalyvauti Programoje gerokai sumažėjo, – aiškino specialistė. – Procesas vyksta, kvietimai skelbiami vienas po kito." Nors pašnekovė svarstė, ar nebus per didelė našta administratoriui toks didelis kiekis projektų vienu metu, bet čia pat pripažino, kad iš rangovų būna išreikalauta tikrai aukšta statybos darbų kokybė ir priekaištų įgyvendintiems projektams rasti tikrai sunku.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Svarbiausia informacija apie daugiabučių renovaciją Lietuvoje – interaktyviame žemėlapyje

  Būsto energijos taupymo agentūra (toliau – BETA), bendradarbiaudama su bendrove „Hnit-Baltic“, sukūrė interaktyvų Lietuvos renovacijos žemėlapį, kuriame bus pasiekiami aktualiausi duomenys apie baigtus ir šiuo metu vykdomus daugiabučių namų renovacijos projektus, jų eigą, taip pat energijos suvartojimo pokyčius.

 • Kompensacijoms už renovaciją gauta per 700 paraiškų

  Baigėsi terminas teikti paraiškas Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūrai (APVA) kompensacijoms už individualių namų renovaciją, skirtą sumažinti energijos sąnaudas ir išmetamą šiltnamio dujų kiekį.

 • Karantino poveikis daugiabučių renovacijai: vėluoja statybinės medžiagos, tačiau darbai tebevyksta

  Remiantis Būsto energijos taupymo agentūros (toliau – BETA) duomenimis, šiuo metu Lietuvoje apie 130 statybų sektoriaus bendrovių vykdo 420 daugiabučių atnaujinimo projektų. Šių projektų įgyvendinimas vyksta net ir karantino metu, tačiau dalis renovacijos projektų gali vėluoti dėl pagrindinio karantino metu kilusio iššūkio – sutrikusio statybinių medžiagų tiekimo.

 • Kompleksinė daugiabučių renovacija: keičia gyventojų požiūrį ir ugdo bendruomeniškumą

  2016 m. prasidėjęs kompleksinis daugiabučių atnaujinimas tiek Utenos, tiek Molėtų savivaldybėse paspartino daugiabučių modernizacijos tempus. Savivaldybės dar aktyviau įsitraukė ne tik į pavienių daugiabučių renovaciją, bet ir į kompleksišką jų gyvenamosios aplinkos atnaujinimą. Šiandien visapusiškai atnaujinami daugiabučių kvartalai džiugina abiejų miestų gyventojus ir neatpažįstamai keičia miestų erdves.

 • „Metų renovacijos projekto“ favoritai: kuo jie išsiskyrė?

  Tradiciškai vykusiuose „Metų renovacijos projekto 2020“ rinkimuose, kuriuos organizuoja Būsto energijos taupymo agentūra (BETA), šįmet išsiskyrė trys daugiabučiai, esantys Marijampolėje, Vilniuje ir Pabradėje.

 • Daugiabučio renovacija Utenoje: pagrindiniu prioritetu tapo geresnė gyvenimo kokybė

  Dažniausiai būsto modernizacijai gyventojus pastūmėja noras mokėti mažesnės sąskaitas už šildymą, tačiau taip pat įvertinami ir kiti gyvenamojo namo atnaujinimo faktoriai – geresnė gyvenimo kokybė, didesnis komfortas namuose, išaugusi turto vertė bei CO2 išmetimo sumažinimas, kitaip tariant, prisidėjimas prie gamtos tausojimo. Reikia pripažinti, kad Taikos g. 5, Utenoje esančio daugiabučio gyventojų sprendimą renovuoti būstą ir nulėmė pastarieji veiksniai, mat šilumos kainos Utenos rajono savivaldybėje yra vienos mažiausių Lietuvoje.

 • Ignas Vaškelis: apie daugiabučių namų atnaujinimą rimtai ir konstruktyviai

  Daugiabučių namų atnaujinimas (modernizavimas) Utenoje žingsniuoja gal ir ne pačiu sparčiausiu, bet tikrai stabiliu, tolygiu žingsniu. Tuo itin džiaugiasi Utenoje daugiabučių namų atnaujinimą (modernizavimą) administruojančios bendrovės UAB Utenos butų ūkio direktorius Ignas Vaškelis, paaiškinęs, kad administratorius atlieka tikrai sunkų ir daug pastangų reikalaujantį darbą: nuo investicinio plano pirkimo parengimo, jo pristatymo gyventojams ir tvirtinimo, techninio darbo projekto ir daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) rangos darbų pirkimo organizavimo, finansinio tarpininko suderinimo, dokumentų pateikimo, projekto priežiūros iki dalyvavimo priduodant atnaujintą (modernizuotą) daugiabutį namą. „Miestas gražėja, daugėja atnaujintų daugiabučių namų ir gerųjų pavyzdžių, – sakė bendrovės direktorius. – Ypač gražu pasižiūrėti, kai vienoje vietoje atsiranda daug atnaujintų daugiabučių namų.“

 • Sugrįžta Metų renovacijos projekto rinkimai

  Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šįmet vėl vyks Metų renovacijos projekto rinkimai – visi šalies gyventojai yra skatinami įvertinti, o norintys – ir pasiūlyti, sėkmingiausiai atnaujintus daugiabučius. Renovuotus daugiabučius rekomenduojama vertinti ne tik pagal išorę, bet ir suteikiamą naudą gyventojams. Tie, kurie neras savo favorito tarp pasiūlyti kandidatų, gali teikti savo pasiūlymus. Svarbiausias kriterijus tam – daugiabučio atnaujinimo darbai turi būti baigti ne anksčiau nei 2018 m.

 • Gauta arti 500 paraiškų daugiabučiams atnaujinti

  Sausio gale baigėsi paraiškų daugiabučiams atnaujinti pagal paskutinį aplinkos ministro kvietimą pateikimo terminas. Būsto energijos taupymo agentūra (BETA) gavo 480 paraiškų iš 51 šalies savivaldybės. Dvi paraiškos atkeliavo iš Utenos.

 • Praėjusiais metais Utenoje renovuoti aštuoni daugiabučiai

  Lietuvoje daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) mastai nelėtėja – 2019 m. šalyje atnaujinta daugiau kaip 300 daugiabučių, arba 9 tūkst. butų, o nuo 2013 m. atnaujinta daugiau kaip 2400 daugiabučių, arba 70 tūkst. butų. Didelį postūmį tam turėjo ir Utena, kurioje pernai buvo renovuoti aštuoni daugiabučiai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:5753
Vakar apsilankė:5867
Šią savaitę apsilankė:11620
Šį mėnesį apsilankė:44337
Viso (nuo 2015-02-16):14068329
Šiuo metu naršo:
91
2020-07-07
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!