AktualijosUtenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą
2018 lapkričio 07, Trečiadienis 09:43

Utenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą

Utenos kolegijos projektinė veikla stiprina verslo ir mokslo bendradarbiavimą
 • 5 foto

2018 metų spalio 19 dieną renginių ir laisvalaikio centre „Gervalis“ vyko Utenos kolegijos organizuojama tarptautinė konferencija ,,Gyvieji projektai: patirtinis mokymasis ir mokslo bei verslo bendradarbiavimas", subūrusi aukštųjų mokyklų bei verslo sektoriaus atstovus iš Lietuvos, Italijos, Suomijos, Ispanijos, Rusijos.

Ši konferencija – „Erasmus+" KA2 Strateginių partnerysčių programos projekto „Patirtinio mokymosi projektų sistemos tobulinimas – ELPE" (Nr. 2017-1-LT01-KA203-035275) vykdymo metu sukurto intelektinio produkto sklaidos renginys. Projektą įgyvendina Utenos kolegija (Lietuva), Centro Internazionale di Studi e Ricerche sull'Economia Turistica (Italija), Haaga-Helia Porvoo Campus (Suomija), Fundació Universitat Autònoma de Barcelona (Ispanija). Projektu siekiama stiprinti aukštojo mokslo ir verslo sektoriaus ryšius, atskirų šalių bendradarbiavimą ir patirties sklaidą, tobulinant praktinio mokymo procesus, diegiant naujus mokymosi metodus, skatinančius studentų kūrybiškumą bei kitus gebėjimus.
Konferenciją atidarė ir dalyviams sėkmingo darbo palinkėjo kolegijos direktorius doc. dr. Raimundas Čepukas. Plenarinio posėdžio pradžioje Federica Montaguti (Italija) pristatė projekto partnerių parengtą metodinį vadovą „Students' consultancy. An international perspective", kuriame pateikiama metodologija, kaip studijų procese taikyti „gyvuosius projektus" (angl. – live projects).
Minėtas vadovas skirtas aukštojo mokslo institucijų dėstytojams, norintiems visiškai ar iš dalies keisti savo mokymo metodus tam, kad būtų užtikrinama studijų kokybė ir didinamas studentų įsidarbinamumas. Vadovas sudarytas iš trijų dalių, kiekvienos dalies pabaigoje pateikiami realūs „gyvųjų projektų" metodologijos taikymo pavyzdžiai. Pirmoje dalyje pristatoma „gyvųjų projektų" sąvoka, pateikiamos patirtinio mokymosi charakteristikos ir reikalavimai.
Antra dalis skirta „gyvųjų projektų" valdymo klausimams: kaip įtraukti verslo atstovus į „gyvųjų projektų" valdymą, koks turėtų būti jų ir dėstytojų vaidmuo ir kt.
Trečioje dalyje pateikiama visa informacija, įrankiai, patarimai, skirti integruoti „gyvuosius projektus" į studijų programas. Ši dalis apima ne tik „gyvųjų projektų" įgyvendinimo pavyzdžius skirtinguose universitetuose ir šalyse, bet ir priedą su patarimais bei paruošta naudotis konkrečia mokymo medžiaga.
Plenariniame posėdyje, kurį moderavo doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė (Utenos kolegija), ,,gyvųjų projektų" įgyvendinimo patirtimi dalijosi verslo atstovas iš Italijos Luca Vescovi, dėstytojai iš Ispanijos dr. Francesc Romagosa, Gemma Sagué, Laura Lizbeth Martínez bei Lietuvos verslo atstovas dr. Laimonas Kairiūkštis.
Antroje konferencijos dalyje (moderatorė – Federica Montaguti) mintis išsakė Danutė Rasimavičienė (Vilniaus kolegija), Liisa Wallenius (Suomija), dr. Mikas Balkevičius (Probleminio mokymo institutas, Vilnius), dr. Jūratė Urbonienė ir Rūta Puidokaitė-Savickienė (Utenos kolegija), Irina Guseva ir Oksana Stepurenko (Rusija), dr. Valentina Varivoda (Rusija), dr. Lina Kazokienė (Socialinių paslaugų centras, Panevėžys) ir kiti konferencijos dalyviai.
Kadangi konferencija vyko vaizdingoje aplinkoje įsikūrusiame renginių ir laisvalaikio organizavimo centre ,,Gervalis", po aktualių pranešimų ir diskusijų dalyviai galėjo pasigrožėti rudeniška Lietuvos gamta. Taip pat visi turėjo progos paragauti lietuviškos virtuvės patiekalų, kartu su Dalios Magylienės vadovaujamu Utenos kultūros centro folkloro ansambliu „Davila" mokytis lietuviškų šokių ir žaidimų. Vieniems kitus geriau suprasti ir nepasiklysti liaudiškų tradicijų pavadinimų įvairovėje padėjo Rasa Jodienė (Utenos kolegija).

,,Įgyvendinant šio dvejų metų trukmės (2017 09 01–2019 08 31) projekto idėjas ir tikslus stiprinami studentų projektinių ir tiriamųjų darbų rašymo, bendradarbiavimo su įmonėmis sprendžiant socialinių partnerių iškeltas problemas gebėjimai, tuo pačiu stiprinami studentų bendrieji gebėjimai", – sakė projekto vadovė doc. dr. Vaida Bartkutė-Norkūnienė. Jos teigimu, ši konferencija parodė naujas galimybes rengiant šiandienos specialistą – jau studijų metu įgijusį patirties konkrečioje darbo vietoje, mokantį spręst problemas, lankstų ir nebijantį iššūkių.

Utenos kolegijos inf., Tado Gasiulio nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos kraštotyros muziejuje atidarys parodą

  Spalio 30 dieną 11.00 val. Utenos kraštotyros muziejuje vyks parodos ,,Lietuvai ir lietuviškam pašto ženklui – 100“ pristatymas.

 • Utenos kolegija pagaliau turi direktorių

  Praėjusį penktadienį, spalio 5 dieną, pagaliau paaiškėjo užsitęsusių Utenos kolegijos direktoriaus rinkimų rezultatai. Kaip „Utenos diena“ ne kartą rašė, nepavykus vieniems rinkimams, buvo skelbiami kiti, o nepavykus antriems – treti. Šį kartą Utenos kolegijos tarybai (toliau – Taryba) pavyko iš dviejų kandidatų išsirinkti direktorių.

 • VTEK tirs buvusio Utenos kolegijos direktoriaus elgesį

  Kaip pranešė Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK), praėjusią savaitę, rugpjūčio 16 dieną, posėdyje buvo nuspręsta tirti buvusio Utenos kolegijos direktoriaus prof. dr. Gintauto Bužinsko elgesį. Vietoje kadenciją baigusio G. Bužinsko šį pirmadienį jau antrą kartą pagal skelbtą viešą konkursą buvo renkamas naujas vadovas. Į direktoriaus postą pretendavo keturi kandidatai, du iš jų – antrą kartą.

 • Lietuvos šimtmečio absolventams įteikti diplomai

  Penktadienį į Utenos kultūros centrą pasipuošęs mantijomis žengė gausus būrys jaunimo: Utenos kolegiją baigusiems absolventams iškilmingai įteikti diplomai, liudijantys apie studijų pabaigą ir prasidedantį naują etapą jauno žmogaus gyvenime. Po iškilmingų kalbų, kurias tarė Utenos rajono savivaldybės ir akademinės bendruomenės nariai bei svečiai, absolventai sustojo bendrai nuotraukai, o juos apsupo patys artimiausi žmonės: šeimos nariai, draugai, pradžiuginę gėlėmis ir dovanomis.

 • Darbą pradėjo naujos kadencijos Kolegijos taryba

  Lapkričio 28 dieną įvyko pirmasis naujos kadencijos Utenos kolegijos tarybos posėdis. Posėdžio metu buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis tarp Utenos kolegijos ir A. ir M. Miškinių bibliotekos, už konstruktyvų darbą padėkota 2012–2017 m. kadencijos Tarybos nariams, o jų įgaliojimus perėmė naujoji Taryba.

 • Rugsėjo 4 dieną sukvies kolegijos bendruomenę

  Rugsėjo 4 dieną 11 val. visi Utenos kolegijos studentai, dėstytojai, darbuotojai kviečiami į naujų akademinių metų pradžios šventę Utenio aikštėje, kur vyks šventinis renginys.

 • Verslo ir technologijų fakultetas minėjo garbingą jubiliejų

  Utenos kolegija perėjo įvairius laikmečius, su didele atsakomybe priėmė iššūkius, o vieninga ir su naujovėmis koja kojon žengianti bendruomenė, balandžio 27 dieną minėdama Verslo ir technologijų fakulteto 50-metį, prisiminimais ir mintimis pasidalijo apie nueitą kelią, sveikino vieni kitus ir linkėjo neišsemiamų idėjų bei darbinio polėkio.

 • Tarp studentų įsilieję kitataučiai Utenoje ieško naujų galimybių

  Utenos kolegijoje šiuo metu studijuoja per 70 tarptautinių studentų. Į kolegiją dalis jų atvyko pagal Erasmus+ mainų programą ar dvišalio bendradarbiavimo sutartis su užsienio aukštosiomis mokyklomis, kiti Utenos kolegijoje pasirinko nuolatines studijas.

 • Kolegijoje vyko jaunųjų informatikų konkursas

  Utenos kolegijoje jau trečius metus iš eilės vyko respublikinio moksleivių Informatikos ir informatinio mąstymo konkurso „Bebras" II etapas. Jame dalyvavo 9-12 klasių mokiniai iš įvairiausių Utenos apskrities kampelių – Utenos Dauniškio gimnazijos, Ignalinos gimnazijos, Ignalinos r. Vidiškių gimnazijos, Ignalinos r. Didžiasalio „Ryto" gimnazijos, Molėtų gimnazijos, Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazijos, Visagino „Verdenės" gimnazijos.

 • Utenos kolegijos gamtos tyrėjų veikla: nuo mokslinių pranešimų iki fotografijų parodos

  Utenos kolegijos Aplinkos tyrimų klubas (jam priklauso Aplinkos apsaugos inžinerijos ir Maisto produktų technologijos studijų programų studentai) pernai dalyvavo studentų iniciatyvų skatinimo projekte „Šaltinėlis", kurio tikslas buvo ištirti Utenos rajono šaltinius. Šis projektas sulaukė didelio Utenos bendruomenės susidomėjimo – „Utenos dienoje" paskelbus straipsnį apie šaltinių tyrimus, mums paskambino keletas žmonių ir palydėjo tirti Gaspariškių, Juknėnų ir Juškėnų šaltinius, kurių vanduo pasirodė esąs geros kokybės.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:3153
Vakar apsilankė:3275
Šią savaitę apsilankė:9467
Šį mėnesį apsilankė:42569
Viso (nuo 2015-02-16):9207131
Šiuo metu naršo:
23
2018-11-14
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!