Ypatinga šventė Utenoje: pasveikinti šimtmečio mokytojai
AktualijosYpatinga šventė Utenoje: pasveikinti šimtmečio mokytojai
2018 spalio 05, Penktadienis 13:58

Ypatinga šventė Utenoje: pasveikinti šimtmečio mokytojai

Ypatinga šventė Utenoje: pasveikinti šimtmečio mokytojai
 • Lina NARČIENĖ
 • 16 foto
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tarptautinės mokytojo dienos išvakarėse Utenos kultūros centre vykusi iškilminga šventė sukvietė pedagogus, mokyklų vadovus, rajono ir šalies valdžios atstovus. Po ilgokai užsitęsusių sveikinimų, padėkų, melodijų pedagogai buvo pakviesti išgerti kavos, tačiau, anot Utenos rajono savivaldybės mero Alvydo Katino, be skystų raudonų rožių.

Šventinio renginio vedėjas Paulius Čyvas ragino dar kartą atsigręžti atgal ir įvertinti nueitą kelią su Lietuvą kuriančiais žmonėmis, kurie garsina savo šalį garbingais darbais. Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio proga minint Tarptautinę mokytojų dieną į sceną buvo pakviesti ir Utenos rajono savivaldybės proginių ženkliukų rinkiniu bei mero padėkomis apdovanoti šie pedagogai: Utenos meno mokyklos mokytoja Gintarė Armonaitienė už aktyvią koncertinę ir edukacinę veiklą, Utenos mokyklos-vaikų darželio „Eglutė" mokytoja Dalė Bagdonienė už aktyvią metodinę veiklą ir kūrybiškumą, buvusi „Saulės" gimnazijos mokytoja Milda Beinoravičienė už pilietines ir patriotines iniciatyvas, Utenos Aukštakalnio progimnazijos mokytoja Aldona Damidavičienė už matematikos populiarinimą progimnazijoje, rajone ir gabių mokinių ugdymą, buvusi Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokytoja Birutė Kairienė už kūrybingą darbą ir patriotizmo ugdymą, Utenos kolegijos Medicinos fakulteto Socialinės gerovės katedros lektorė Lidija Kondrašovienė už ilgametę atsakingą, kruopščią ir kūrybingą pedagoginę veiklą rengiant socialinės rūpybos specialistus, profesionalumą, atsakingumą, darbštumą, patirties, sukauptos aktyviai dalyvaujant projektinėje, visuomeninėje, tiriamojoje veikloje, sklaidą, Utenos švietimo centro psichologė Dalia Laurinavičienė už atsakingą ir nuoseklų darbą teikiant psichologinę pagalbą Utenos rajono vaikams, jų šeimoms ir mokytojams, Utenos Rapolo Šaltenio progimnazijos mokytoja Rita Panavienė už kūrybines iniciatyvas, mokinių kultūros ir kūrybiškumo puoselėjimą, Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos mokytoja Birutė Siliūnienė už sveikos gyvensenos propagavimą, gebėjimą suburti įvairaus amžiaus žmones, buvusi Utenos Dauniškio gimnazijos mokytoja Birutė Siaurusaitienė už nuolatinį skatinimą siekti aukštųjų gyvenimo akimirkų ir nesustoti eiti gerųjų žodžių kryptimi ir Utenos regioninio profesinio mokymo centro mokytoja Daiva Šereikienė už ilgametį nepriekaištingą darbą ir tautiškumo tradicijų puoselėjimą centro renginių metu. Apdovanojimus įteikė meras A. Katinas. Taip pat padėkomis bei uteniškio mokytojo ir rašytojo Petro Panavo knyga „Trys broliai, juodvarniais lakstantys" pagerbti ir 45 įvairių rajono ugdymo įstaigų pedagogai. Kad neprailgtų sveikinimai, šventę papuošė muzikinio vakaro „Baltoji paukštė" atlikėjai, dovanoję kūrinių, kurie ne vieną paskatino susimąstyti ar nerūpestingai nusijuokti.

Daugiau apie šį renginį skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena".

Vytauto Ridiko nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Etatinis: ką reikėtų žinoti

  Nuo šių mokslo metų atlyginimai mokytojams pradedami skaičiuoti kaip ir daugumai kitų darbuotojų: už etatą, o ne už atskiras valandas. Mokytojams bus atlyginama už tuos darbus, kuriuos jie iki šiol darė negaudami atlyginimo: darbą su tėvais, dalyvavimą metodinėse grupėse ir projektuose, renginių organizavimą ir kt.

 • Naujos kartos mokytojus nuo šių metų rengs trys nauji pedagogų rengimo centrai

  Kad mokyklose dirbtų motyvuoti ir gerai parengti pedagogai, įgyvendinamas naujas mokytojų rengimo ir karjeros modelis, kuris apima ir trijų naujų pedagogų regimo centrų Vilniuje, Kaune ir Šiauliuose steigimą. Šiemetiniame priėmime į I pakopos pedagogines studijas skiriama 315 valstybės finansuojamų studijų vietų, tai 20 proc. daugiau nei pernai (262).

 • Apdovanoti geriausi 2017 metų mokytojai, tarp kurių – du visaginiečiai

  Balandžio 19 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė įteikė 2017 metų mokytojo premijas. Šiemet, minint Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, skirtos šešios, o ne penkios, kaip įprastai, Metų mokytojo premijos. Vienos premijos dydis – 4 560 eurų.

 • Pristatomas mokytojų etatinio darbo užmokesčio modelis

  Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai dirbančiųjų: už etatą, nebe už atskiras valandas. Tai leis mokytojams atlyginti už visus mokyklos bendruomenei atliekamus darbus, ne tik pamokas ir su jomis susijusią veiklą. Modelį parengė darbo grupė, kurioje taip pat dirbo mokytojų profesinių sąjungų atstovai. Mokytojams šis modelis bus pristatomas ketvirtadienį Švietimo ir mokslo ministerijoje.

 • Lietuvos mokytojams – galimybė tobulintis Japonijoje

  Japonijos ambasada Lietuvoje skelbia konkursą mokytojams, norintiems profesinius įgūdžius tobulinti Japonijoje. Bus skiriamos stipendijos studijoms, kurios vyks nuo 2018 metų spalio iki 2020 metų kovo mėnesio.

 • Geriausių kūno kultūros mokytojų apdovanojimai

  Kovo 29 dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje apdovanoti konkurso „Geriausių Lietuvos kūno kultūros mokytojų penketukas" nugalėtojai.
  Įvertinus mokytojų praktinę veiklą ir indėlį į šalies vaikų ir jaunimo fizinį aktyvumą bei kūno kultūros ir sporto plėtrą per 2013–2016 mokslo metus, išrinkti penki laureatai: Kauno „Varpo" gimnazijos kūno kultūros mokytoja ekspertė Audra Vilūnienė, Kėdainių rajono Josvainių gimnazijos mokytoja metodininkė Gitana Jurgelevičienė, Vilniaus Jono Basanavičiaus gimnazijos mokytoja ekspertė Jūratė Armonienė, Prienų „Žiburio" gimnazijos mokytojas ekspertas Olegas Batutis ir Radviliškio rajono Sidabravo gimnazijos mokytoja metodininkė Vita Masėnienė.

 • Lietuvos valdovų rūmuose apdovanoti Metų mokytojai

  Kovo 7 dieną Lietuvos valdovų rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis kartu su švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene apdovanojo penkis geriausius 2016 metų Lietuvos mokytojus.

 • Mokytojai kviečiami tobulintis Japonijoje

  Japonijos ambasada skelbia konkursą Japonijos Vyriausybės finansuojamoms studijoms Japonijoje pagal mokytojų profesinio tobulinimosi programą. Lietuvos mokytojai paraiškas Japonijos švietimo, kultūros, sporto, mokslo ir technologijų ministerijos finansuojamoms studijoms Japonijoje gali teikti iki vasario 22 dienos.

 • Pasveikinti inovatyviausi mokytojai ir mokyklų vadovai

  Gruodžio 14 dieną Vilniuje iškilmingai apdovanoti šių metų inovatyviausi mokytojai. Inovatyviausių mokytojų konkurso dalyvius pasveikino švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

 • Kuriamos palankesnės sąlygos iš užsienio grįžtantiems mokiniams ir mokytojams

  Švietimo ir mokslo ministerija iki rugsėjo planuoja parengti dokumentus, kurie grįžtantiems užsienio lituanistinių mokyklų mokytojams laikotarpį, kurį jie dirbo lituanistinio švietimo srityje, leistų įskaityti į pedagoginį stažą. Taip pat bus palengvinta grįžusių mokinių priėmimo į mokyklas tvarka. Mokinių tėvai dar prieš atvykdami į Lietuvą aiškiai žinos, kokia pagalba bus suteikiama jų vaikams, kad jie čia greičiau pritaptų.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:342
Vakar apsilankė:5566
Šią savaitę apsilankė:342
Šį mėnesį apsilankė:33059
Viso (nuo 2015-02-16):14057051
Šiuo metu naršo:
71
2020-07-06
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!