Dalius Drunga: „Iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą“
AktualijosDalius Drunga: „Iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą“
2018 rugpjūčio 31, Penktadienis 14:19

Dalius Drunga: „Iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą“

Dalius Drunga: „Iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą“
 • Vytautas RIDIKAS
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

„Utenos diena“ jau rašė, kad po konkurso, vykusio rugpjūčio 8 dieną, komisijos sprendimu eiti viešosios įstaigos Utenos ligoninė direktoriaus pareigas antrai kadencijai paskirtas Dalius Drunga, kuris varžėsi su vienu pretendentu.

Praėjusį ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdyje politikai, vadovaudamiesi komisijos posėdžio protokolu, D. Drungos prašymu priimti į darbą ir įvertinę Specialiųjų tyrimų tarnybos raštą „Dėl informacijos apie Dalių Drungą pateikimo", nusprendė nuo šių metų rugsėjo 17 dienos paskirti Utenos ligoninės direktoriumi, sudarant terminuotą darbo sutartį penkeriems metams. Senoji D. Drungos sutartis galioja iki rugsėjo 16 d. Jis 2013 metais šiame poste pakeitė dabartinį Tarybos narį gydytoją Gediminą Valdą Griškevičių.

Taip pat šiuo sprendimu politikai direktoriui nustatė mokamą mėnesinės algos pastoviosios dalies dydį, apskaičiuotą dauginant valstybės politikų, teisėjų, valstybės pareigūnų ir valstybės tarnautojų pareiginės algos (atlyginimo) bazinį dydį iš koeficiento 13,8, ir iki 2019 m. balandžio 30 d. mokamą mėnesinės algos kintamosios dalies dydį pagal Tarybos sprendimą.
Šiuo Tarybos sprendimu Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas įgaliotas pasirašyti darbo sutartį su antrą kadenciją pradedančiu vadovu.
Šis klausimas Tarybos posėdyje buvo svarstytas paskutinis – jis į darbotvarkę buvo įtrauktas kaip papildomas. Kaip visada Tarybos posėdžiuose daug klausimų direktoriui turėjo liberalas Marijus Kaukėnas. Šį kartą jaunasis politikas direktoriaus klausė apie neseniai šalies žiniasklaidoje pasirodžiusias abejones dėl ligoninės, kuri atsidūrė kažkokiame juodajame sąraše, uždarymo. Paskui liberalas teiravosi dėl įstaigoje neva esamos psichologinės atmosferos, kurią tyrė Darbo inspekcija, tyrimo rezultatų. Trečias klausimas – apie patalpų remontą ir Vaikų skyrių.
Atsakydamas į šiuos klausimus direktorius pradėjo nuo pastarojo, patvirtindamas, kad Vaikų skyriaus remontas juda į priekį, ir pabrėžė, jog į kitas patalpas turėjo išsikraustyti ir administracija. „Rimčiausi darbai Vaikų skyriuje prasidės maždaug spalį, o bus baigti po devynių mėnesių. Kodėl šis procesas vyksta dvejus metus? Finansavimas buvo gautas tik dabar. Tokie projektai greitai nevyksta. Ir aš norėčiau viską padaryti per du mėnesius, bet ne nuo manęs tai priklauso. Ir, patikėkit manim, per penkerius mano darbo metus iš apgriuvusio garažo mes padarėme klestinčią įstaigą. Nebėra lubų, paremtų mediniais rąstais, suremontuotas trečias, penktas aukštai, ligoninėje pakeisti liftai... Ar čia blogai?" – retoriškai Tarybos nario klausė D. Drunga.
Atsakydamas į pirmą klausimą apie juodąjį sąrašą, kuriame yra ir Utenos ligoninė, direktorius pareiškė, kad Utenos ligoninė yra lyderis šiame regione ir ji tikrai išliks.
Tarybos narys Rimantas Dijokas D. Drungos klausė apie specialistų akreditacijas ir jų pritraukimą į ligoninę, nes jie, jo manymu, pagal sutartį neatidirba arba atidirba tik dalį. „Ar jie atlieka savo prisiimtus įsipareigojimus?" – klausė R. Dijokas. „Ligoninė atitinka visus reikalavimus, o darbuotojų samdome tiek, kiek reikia įstaigai", – lakoniškai atsakė D. Drunga.
Už šį sprendimą balsavo 15 Tarybos narių, vienas buvo prieš, du susilaikė (keturi politikai – gydytojai ir politikai, kurių artimieji dirba šioje įstaigoje, buvo išėję iš salės – aut. past.).
Pasveikinti direktoriaus į posėdį atvyko per dešimt medikių, kurios savo vadovui įteikė gėlių. Direktoriui ranką spaudė politikai bei savivaldybės vadovai.

Autoriaus nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Utenos ligoninė pasiruošusi COVID-19 antpuoliui

  Kol pietų Europą siaubia koronavirusas, Lietuvoje dar ganėtinai ramu. Ten aukos skaičiuojamos tūks­tančiais, o mūsų šalyje kol kas – dešimtimis. Tiesa, visos gydymo ir kitos pirmame kovos su COVID-19 fronte esančios įstaigos Lietuvoje ruošiasi atsakin­gai ir kruopščiai. Ne išimtis ir Utenos ligoninė, kuri ne tik pertvarkė savo darbą budėjimo režimu, bet ir nuo praėjusio penktadienio ruošia visus darbuotojus tam atvejui, jei prireiktų bet kurių gydančių rankų. Tuo „Utenos diena“ domėjosi plačiau.

 • Dėl karantino pertvarkomas Utenos ligoninės darbas

  Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu DĖL KARANTINO LIETUVOS RESPUBLIKOS TERITORIJOJE PASKELBIMO VšĮ Utenos ligoninė informuoja, kad nuo kovo 16 dienos, Utenos ligoninėje ir Konsultacijų poliklinikoje:

 • Ligoninės teritorija gražėja – patogu bus visiems

  Tęsiasi Utenos ligoninės teritorijos tvarkymo dar­bai, prasidėję 2018 metų rudenį. Jau nutiesta didžio­ji dalis pėsčiųjų takų, įrengtos automobilių stovėji­mo aikštelės, sutvarkytas apšvietimas. Apie tai, kas jau padaryta ir kas dar laukia, „Utenos diena" kal­bėjosi su VšĮ Utenos ligoninės direktoriumi Daliumi Drunga ir Utenos rajono savivaldybės administraci­jos Teritorijų planavimo ir statybos skyriaus (toliau – Skyrius) vedėjo pavaduotoju Egidijumi Bukiu.

 • Lietuvoje mažėja bereikalingo patekimo į ligonines atvejų

  Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) duomenimis, dėl pagerėjusios pirminės sveikatos priežiūros kokybės išvengiamų hospitalizacijų (toliau – IH), ypač dėl lėtinių būklių, skaičius mažėja daugelyje šalių, tarp jų ir Lietuvoje.

 • Ligoninė tvarkosi – atsiprašome

  VšĮ Utenos ligoninė gražėja kiekvienais metais – vienas po kito remontuojami skyriai, įsigyjama nauja moderni įranga. Viskas daroma pacientų ir ligoninės darbuotojų patogumui bei kokybiškam darbui. Žinoma, dėl pertvarkų kartais tenka susidurti su laikinais nepatogumais, tačiau gydymo įstaigos vadovai stengiasi viską suplanuoti taip, kad kuo mažiau nukentėtų ligoninėje besigydantys uteniškiai ir jų lankytojai, atsižvelgiama ir į darbuotojų poreikius. Dėl jau prasidėjusio dviejų liftų šachtų remonto ir dėl to, kad nuo lapkričio 10 iki gruodžio 15 dienos bus keičiamas ligoninėje esantis krovininis liftas, kuris vienintelis kelia gulinčius ligonius, numatomi laikini pakeitimai organizuojant ligoninės veiklą, tačiau visa tai – laikina ir išspręstina. Apie laukiančias permainas pasakojo šios gydymo įstaigos direktorius Dalius Drunga.

 • Ligoninių veiklos rezultatai aptarti įvairiais pjūviais

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) praėjusią savaitę savo veiklos zonos ligoninių vadovus pakvietė į kasmetį stacionarinių įstaigų veiklos rezultatų aptarimą. Šio aptarimo tikslas – suteikti galimybę ligoninių vadovams tarpusavyje palyginti vadovaujamos įstaigos ir kolegų teikiamas paslaugas, jų struktūrą ir kt., įvertinti įstaigų metinių pokyčių rezultatus, išklausyti ligoninių vadovų nuomonę pokyčių klausimais.

 • Šeimos gydytojai ir ligoninės atstovai aptarė bendradarbiavimo problemas

  Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovai, taip pat Kontrolės, Informatikos ir statistikos skyrių specialistai dalyvavo VšĮ Respublikinėje Panevėžio ligoninėje organizuotame pirminės ir antrinės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (ASPĮ) atstovų susitikime-konferencijoje, kur buvo aptartos šių įstaigų bendradarbiavimo problemos, specializuotų ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros, priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų teikimas ir kt. Panevėžio TLK atstovai susitikimo dalyviams pristatė priėmimo-skubiosios pagalbos paslaugų analizės rezultatus, priminė apie slaugytojų teisę, gydytojui paskyrus, išrašyti pacientams daugumą medicinos pagalbos priemonių (MPP), įtrauktų į Kompensuojamųjų MPP sąrašą.

 • Astmos klubo narius privertusi sunerimti žinia tebuvo muilo burbulas

  Lapkričio 24-os popietę į parodos atidarymą susirinkusiems astmos klubo „Kvėpuok giliau" nariams Utenos ligoninės gydytojos pulmonologės Violetos Griškevičienės paskelbta žinia tapo pribloškiančia ir nemalonia naujiena. Anot gydytojos, nuo 2017 metų sausio 1 dienos bus naikinamas Utenos ligoninės Pulmonologijos sektorius, gydantis įvairiomis plaučių ligomis sergančius pacientus. Tai būtų tikrai prastos naujienos astmininkams, kuriems dažnai tenka naudotis šio sektoriaus paslaugomis, atlikti įvairias procedūras.

 • Diskutuota apie poliklinikų ir ligoninių bendradarbiavimą

  Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) organizavo savo veiklos zonos pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigų (PASPĮ), ligoninių ir greitosios medicinos pagalbos (GMP) stočių vadovų pasitarimą. Tokio pasitarimo pageidavo ligoninių vadovai, dalyvavę pasitarime, rugsėjo mėnesį ir prašę ligonių kasos specialistų atlikti GMP automobiliais atvežamų pacientų būklės analizę bei pristatyti ją ne tik stacionaro, bet ir kitų įstaigų vadovams.

 • Dienos stacionaro paslaugomis naudojasi vis daugiau uteniškių

  Neseniai uteniškė Janina Grobova pasijuto ypač prastai – pensinio amžiaus moteriai susopo petį. Moteris iškart kreipėsi į medikus, kurie nustatė peties sąnario uždegimą. Tai – skausmą kelianti liga, jos gydymui vien tablečių nepakako. Tam, kad sėkmingai pasveiktų, reikėjo daryti lašines infuzijas, tad uteniškę gydžiusi neurologė savo pacientei pasiūlė pasinaudoti dienos stacionaro paslaugomis. „Aš nudžiugau ir vėliau nė kiek dėl to nesigailėjau. Labai geras personalas, priežiūra, o svarbiausia, kad išgirdau daug paguodžiančių žodžių“, – pasakojo J. Grobova.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6796
Vakar apsilankė:11068
Šią savaitę apsilankė:44445
Šį mėnesį apsilankė:44445
Viso (nuo 2015-02-16):13846007
Šiuo metu naršo:
145
2020-06-05
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!