Norintiems tapti dviejų dalykų mokytojais – ministerija siūlo išeitį
AktualijosNorintiems tapti dviejų dalykų mokytojais – ministerija siūlo išeitį
2018 birželio 25, Pirmadienis 14:29

Norintiems tapti dviejų dalykų mokytojais – ministerija siūlo išeitį

Norintiems tapti dviejų dalykų mokytojais – ministerija siūlo išeitį

Atsižvelgdama į regionuose augantį dviejų ar daugiau dalykų mokytojų poreikį, Švietimo ir mokslo ministerija nuo rugsėjo 1 dienos finansuos pedagogų, norinčių mokyti antro dalyko, studijas. Iki birželio pradžios vyko mokytojų atranka į studijas aukštosiose mokyklose, kur galės įgyti papildomų dalykinių kompetencijų. Daugiausia paraiškų (80) sulaukta į ikimokyklinio ugdymo studijų programą.

Per ateinančius trejus metus numatoma finansuoti per 820 tokių studijų vietų, vien šiemet apie 380. Mokytojų studijų projektui „Tęsk" skiriamas tikslinis finansavimas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos valstybės biudžeto lėšų.

„Daugiausia paraiškų šiemet pateikta į ikimokyklinio ugdymo studijų programą, kadangi artimiausiu metu didžiausias bus ikimokyklinio ir pradinio ugdymo, taip pat fizikos, chemijos, matematikos, informatikos specialistų poreikis, – sakė švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė. – Galimybė mokyti dviejų ar daugiau dalykų ypač aktualu nedidelėse regionų mokyklose, kuriose mokytojų darbo krūviai maži, o mokyklose trūksta tam tikrų sričių specialistų".
Į matematikos krypties studijų programą sulaukta 13 paraiškų, informatikos – 10, chemijos – 11 ir fizikos – 6 paraiškų. Papildomas kompetencijas mokytojai įgis Kauno technologijos, Mykolo Romerio ir Vilniaus universitetuose.
Dar trys aukštosios mokyklos – Šiaulių universitetas, Vilniaus kolegija ir Vytauto Didžiojo universitetas – vykdo dar vieną atskirą atranką į tokias studijas. Šiaulių universitete studijuos 12 integruotų gamtos mokslų ir 18 pradinio ugdymo programos klausytojų. Dar 20 turėtų studijuoti pagal pedagogikos bei 80 pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas. Į Vilniaus kolegiją numatoma priimti apie 70 žmonių, o VDU atranką paskelbė birželio pradžioje ir mokytojai dar turi laiko kreiptis į šią aukštąją mokyklą.
Projektas „Tęsk" taip pat sudaro galimybes per trumpą laiką įgyti pedagogo kvalifikaciją norintiems dirbti mokytojais. Birželį pasibaigusioje pirmojoje atrankoje buvo sulaukta 62 paraiškų.
Įgyti pedagogo kvalifikaciją buvo siūloma krašto apsaugos ar vidaus reikalų sistemos darbuotojams, planuojantiems dirbti švietimo įstaigoje, programos „Renkuosi mokyti" dalyviams, mokyklose dirbantiems ne pedagoginiams darbuotojams, kurie yra įgiję gamtos, tiksliųjų mokslų sričių ar inžinerinį išsilavinimą.
Atranka į studijas bus vykdoma ir kitąmet, ir 2020 metais.
Be to, ŠMM pakeitė reikalavimus ugdymo įstaigose dirbantiems mokytojams, kurie turėdami kompetencijų, galės mokyti ir kito ugdymo srities dalyko, jei turi  bent 40 proc. konkrečios dalykinės specializacijos modulio kreditų arba tą dalyką studijuoja.
Pertvarkant ir stiprinant pedagogų rengimą, šalyje kuriami trys nacionaliniai pedagogų rengimo centrai, kurie veiks Vilniaus, Vytauto Didžiojo ir Šiaulių universitetuose.

Švietimo ir mokslo ministerijos inf.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nuo rugsėjo mokinius bus galima ugdyti šeimose

  Nuo rugsėjo 1 dienos vaikus bus galima mokyti ir namuose pagal priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio, vidurinio ugdymo bendrąsias programas. Projektą, kuriame nustatoma vaikų ugdymo šeimoje tvarka ir sąlygos, parengė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija. Projektui pritarė Vyriausybė.

 • Švietimo ir mokslo ministerija turi gerą žinią tėvams

  Nuo sausio mėnesio gerokai pasipildė neformaliojo vaikų švietimo krepšelis – šiemet tam skirta 11 mln. eurų Europos Sąjungos fondų lėšų. Tai – beveik trečdaliu daugiau negu pernai (8,2 mln. eurų). Skyrus didesnę sumą, daugiau vaikų bus galima priimti į įvairius būrelius, atsiras naujų programų.

 • Norintiems geriau pažinti mokslą – ugdymo centras ir Utenoje

  Skatinant mokinius aktyviau domėtis tiksliaisiais ir gamtos mokslais bei siekiant geresnių jų pasiekimų rezultatų, 2019 metais Lietuvoje bus įkurta 10 STEAM (gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos, menų ir matematikos ugdymo) centrų. Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje bus įkurti trys tokie nacionaliniai centrai. Septyni mažesni regioniniai centrai būtų įsteigti Alytaus, Panevėžio, Šiaulių miestų, Tauragės, Telšių, Utenos rajonų ir Marijampolės savivaldybėse.

 • Mokslas pateikė rekordinį skaičių idėjų technologijų projektams

  Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) gavo rekordinį skaičių idėjų dėl naujų technologinės plėtros projektų, kuriuos įgyvendins mokslas kartu su verslu. Mokslo ir studijų institucijos konkursui pagal  Technologinės plėtros projektų priemonę pateikė 79 naujas idėjas projektams, kurių metu bus kuriami inovatyvūs produktai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:6341
Vakar apsilankė:9798
Šią savaitę apsilankė:52814
Šį mėnesį apsilankė:85531
Viso (nuo 2015-02-16):14109523
Šiuo metu naršo:
85
2020-07-12
MENŲ KALVĖ – Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!