Uždirba iš specialybės, į kurią beveik niekas nebestoja: „Aš turtingas žmogus“
AktualijosUždirba iš specialybės, į kurią beveik niekas nebestoja: „Aš turtingas žmogus“
2018 gegužės 22, Antradienis 14:27

Uždirba iš specialybės, į kurią beveik niekas nebestoja: „Aš turtingas žmogus“

Uždirba iš specialybės, į kurią beveik niekas nebestoja: „Aš turtingas žmogus“
 • Gintarė BAKŪNAITĖ delfi.lt
 • 9 foto

„Aš gimiau ant molio krūvos. Mano seneliai ir tėvai darė puodus. Gerą mokyklą praėjau. Jaunas vaikinas, o puodus jau žiedžiu 48 metus“, – rimtu veidu sako 68-erių kaimo puodžiumi save vadinantis Vytautas Valiušis. Vytautas – pirmasis išskirtinio DELFI projekto „Išlikę“ herojus. Su juo susitikome Utenos rajone esančiame Leliūnų miestelyje. Čia vyras įkūręs keramikos muziejų. Tik pavadinimas, svarsto jis, muziejui nelabai tinka, arčiau širdies – puodininkystės muziejaus vardas.

Daugiau apie tai skaitykite trečiadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Domanto Pipo (delfi.lt) nuotr.

 

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Pagerbti kultūros pasaulio atstovai ir meno kūrėjai

  Ketvirtadienį, kovo 9 dieną, Vyriausybės rūmuose Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson pasveikino dvylika nusipelniusių kultūros pasaulio atstovų bei meno kūrėjų, tarp jų – ir Lietuvos puodžių karalių uteniškį Vytautą Valiušį.

 • V. Valiušis įvertintas Vyriausybės kultūros ir meno premija

  Ministrų kabinetas dvylikai kultūros pasaulio atstovų ir meno kūrėjų paskyrė Vyriausybės kultūros ir meno premijas. Ši premija paskirta ir uteniškiui tautodailininkui Vytautui Valiušiui.

 • Vytautas Valiušis – pretendentas Vyriausybės kultūros ir meno premijai gauti

  Neseniai Kultūros ministerijoje įvyko Vyriausybės kultūros ir meno premijų komisijos posėdis, kurio metu, įvertinus siūlomų 38 pretendentų veiklą, slaptu balsavimu buvo atrinkta 12 kandidatų, kuriems rekomenduojama skirti premijas. Į kandidatų sąrašą pateko ir uteniškis – Lietuvos puodžių karalius tautodailininkas Vytautas Valiušis.

 • Vytauto Valiušio muziejuje – Tarptautinis juodosios keramikos simpoziumas

  Šių metų rugpjūčio 18–23 dienomis Utenos kraštotyros muziejaus padalinyje Vytauto Valiušio keramikos muziejuje vyko tarptautinis juodosios keramikos seminaras-simpoziumas, kuriame dalyvavo baltarusiai, geriausi savo šalies keramikai iš Gruzijos, kaimyninės Latvijos, Ukrainos ir Vengrijos. Lietuviai net penki: Vytautas Valiušis, Džiugas Petraitis, Eugenijus Paukštė, Genia Vaičikauskienė ir Mindaugas Turolevičius.

 • „Aukso vainiką“ Puodžių karalius Vytautas Valiušis užsidėjo antrą kartą

  Sausio 6-ą, Trijų karalių dieną, žinomų šalies menotyrininkų komisija paskelbė 2015 m. respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas" konkurso laureatus ir prizininkus. Iškilminga ceremonija vyko Kelmės kultūros centro Dailės galerijoje, kurioje gruodžio mėnesį veikė šio konkurso respublikinio turo paroda.

 • Sukurtas filmas apie Lietuvos puodžių karalių Vytautą Valiušį

  Tautodailininkas Vytautas Valiušis visoje Lietuvoje gerai žinomas keramikos dirbinių gamintojas, spinduliuojantis kūrybine energija ir garsėjantis profesionalia bei unikalia savo amato technika. Nors puodžius gerai žinomas ir vertinamas ne tik Lietuvoje, tačiau ir už jos ribų, šįsyk aktyvus kultūrinio gyvenimo puoselėtojas susilaukė neeilinio dėmesio – apie V. Valiušį ir jo kūrybinę veiklą sukurtas dokumentinis filmas.

 • Stiklo galerijoje eksponuojamos V. Valiušio vazos, primenančios moters kūno formas

  Antradienį Utenoje, Utenio aikštėje esančioje Stiklo galerijoje, atidaryta Lietuvos puodžių karaliaus Vytauto Valiušio keramikos darbų paroda ir kartu pasveikintas šios parodos autorius 65 metų sukakties proga.

 • Paroda, sujungusi žemę ir dangų

  LR Seimo Parlamento galerijoje rugsėjo ir spalio mėnesiais buvo galima pasigrožėti Utenos krašto dailininko Jono Pleckevičiaus tapybos ir Lietuvos puodžių karaliaus Vytauto Valiušio keramikos darbais. Akį traukė grakščios V. Valiušio vazos, vazelės, puodai, J. Pleckevičiaus drobėse – atgiję Lietuvos ir Latvijos kaimų, miestelių vaizdai.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2019
UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

test_gemius

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:1897
Vakar apsilankė:6484
Šią savaitę apsilankė:47484
Šį mėnesį apsilankė:167951
Viso (nuo 2015-02-16):11385798
Šiuo metu naršo:
87
2019-10-20
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!