AktualijosVilkų gauja gerokai praretino juodgalvių avių bandą
2017 spalio 13, Penktadienis 13:27

Vilkų gauja gerokai praretino juodgalvių avių bandą

Vilkų gauja gerokai praretino juodgalvių avių bandą
 • Lina NARČIENĖ
 • Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Antradienio naktį kruvinos skerdynės, kurių metu vilkai sėkmingai puotavo avių bandoje, įvyko Indubakiuose (Saldutiškio sen.), garsėjančiuose Vilko muziejumi, kur kino režisierius bei operatorius Petras Abukevičius dirbo paskutiniuosius savo gyvenimo metus ir kūrė paskutinį filmą apie vilkus. Įprastai ryte savo augintinių švelniavilnių apžiūrėti skubantis šio kaimo gyventojas Eventas Smolianskis, išvydęs nemalonų vaizdą, pakraupo: po naktinės vilkų medžioklės elektriniu piemeniu aptvertoje ganykloje gulėjo kruvinos avelės, mėtėsi vilnų ir maitos likučiai, o kitos, likusios gyvos, persigandusios baikščiai žvelgė į šeimininką.

Daugiau apie tai skaitykite šeštadienio laikraštyje „Utenos diena“.

Autorės nuotr.

Susiję įrašai (pagal žymę)

 • Nacionaliniame lankytojų centre – pažintis su vilkais

  Norintieji išsamiau pažinti vilkus kviečiami birželio 28 dieną 18 val. į Saugomų teritorijų nacionalinį lankytojų centrą Vilniuje, kur apie juos pasakos gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas" nariai, kurie jau dešimt metų domisi ir rūpinasi šiais gyvūnais.

 • Vilkai ir lūšys bus skaičiuojami kitaip

  Vilkų ir lūšių populiacijos apskaitos metodus būtina tobulinti. Toks sprendimas buvo priimtas Aplinkos ministerijos surengtame pasitarime, kai vasario 7 ir 10 d. Lietuvos valstybiniuose ir privačiuose miškuose organizuota apskaita neparodė, kiek plėšrūnų gyvena mūsų šalyje. Vis dėlto, skaičiavimai leidžia įvertinti vilkų ir lūšių populiacijos paplitimą didžiojoje Lietuvos dalyje.

 • Lietuvos miškuose bus skaičiuojami vilkai ir lūšys

  Vasario 7 ir 10 dienomis visoje šalyje bus skaičiuojama, kiek mūsų miškuose – ir valstybiniuose, ir privačiuose – gyvena vilkų ir lūšių.
  Kaip numato Vilko apsaugos planas, šios populiacijos dydis ir paplitimas šalyje turi būti vertinamas kasmet pagal šių gyvūnų apskaitos rezultatus.Paprastai apskaita atliekama registruojant jų pėdsakus sniege, todėl jai reikia tinkamų oro sąlygų. Skaičiuojama du kartus – antrą kartą po kelių dienų. Pernai vilkai pagal pėdsakus neskaičiuoti, nes nebuvo sniego.

 • Vilkų medžioklės sezonas jau nutrauktas

  Nuo sausio 12 dienos nutraukiama vilkų medžioklė šiuo, 2016-2017 m., medžioklės sezonu, nes jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas jų skaičius.

 • Svarbi informacija medžiotojams

  Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai medžiotojus informuoja apie jau prasidėjusį (nuo spalio 15 dienos) vilkų medžioklės sezoną bei Aleksandro Stulginskio universiteto Miškų ir Ekologijos fakulteto Miškų biologijos ir miškininkystės instituto Medžioklėtyros laboratorijos vykdomus tyrimus apie vilkų populiaciją.

 • Per būsimą medžioklės sezoną leista sumedžioti 60 vilkų

  Per 2016-2017 m. medžioklės sezoną, kuris prasidės spalio 15 dieną, leidžiama sumedžioti 60 vilkų. Toks aplinkos ministro Kęstučio Trečioko patvirtintas skaičius nustatytas, atsižvelgus į vilkų apskaitos duomenis, mokslininkų rekomendacijas, suinteresuotų organizacijų ir institucijų nuomones.

 • Vilkai žudymo pamokas jaunikliams jau rengia ir uteniškių pievose

  Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Utenos skyriaus medžioklės žinovas-žuvininkas Jonas Janušauskas „Utenos dienai" sakė, kad medžioklės reikalais mūsų rajone užsiima jau 36 metus, tačiau incidentų dėl vilkų žmonėms padarytos žalos prisimena nedaug. Pilkiai uteniškių kažkodėl visada privengė, nors jais nuolat skundėsi aplinkinių Biržų, Rokiškio, Pasvalio, Kupiškio, Anykščių ir kitų rajonų gyventojai. Tačiau pastaraisiais metais ir uteniškių ramybei, matyt, atėjo galas. Vilkai savo jauniklių apmokymo žudyti poligonais vis dažniau pasirenka uteniškių gyvulių ganyklas. Žmonės būna šokiruoti, nes daugeliui tai – visiškai naujos grėsmės.

 • Už vilkų padarytą žalą – kompensacijos

  Dėl vilkų papjautų naminių gyvulių ūkininkai patiria nemažai žalos. Kadangi Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, šie žvėrys priskirti saugomoms rūšims, ši žala yra kompensuojama.

 • Didėjantis avių skaičius verčia ieškoti naujų rinkų

  Manoma, kad pirmosios avys buvo prijaukintos prieš 10–12 tūkst. metų. Lietuvos teritorijoje jos atsirado maždaug II tūkst. pr. Kr. Šie gyvūnai puikiai prisitaiko prie įvairiausių klimato ir mitybos sąlygų, ir tai lėmė platų jų paplitimą. Skaičiuojama, kad Lietuvoje šiuo metu 10 452 augintojai laiko 186 370 avių. Taigi vidutiniškai po 18 avių viename ūkyje. Ir nors avių skaičius nuolatos auga, jis dar toli nuo to, kuris vyravo tarpukario Lietuvoje. Tada avininkystė išgyveno tikrą pakilimą ir šalies ūkininkai augino net 1,5 milijono avių.

 • Baigėsi vilkų medžioklės sezonas

  Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas pasirašė įsakymą, kad nutraukiamas vilkų medžiojimas šiuo, 2015–2016 m., medžioklės sezonu, kadangi jau sumedžiotas šiam laikotarpiui nustatytas vilkų skaičius.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2017 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:9220
Vakar apsilankė:9753
Šią savaitę apsilankė:18973
Šį mėnesį apsilankė:144196
Viso (nuo 2015-02-16):6556148
Šiuo metu naršo:
133
2017-10-17