Aktualijos

Privatus gamtos darželis Utenoje – utopija ar realybė?
 • AutoriusLina Narčienė
 • Priedai5 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Privatus gamtos darželis Utenoje – utopija ar realybė?

Netradicinių vaikų darželių kūrimasis Lietuvoje – naujas mados klyksmas ar neišvengiama būtinybė? Idėja steigti tokį darželį, kuriame vaikai ugdytųsi ir mokytųsi gamtoje, Utenos padangėje ėmė sklandyti jau anksčiau. Ją įgyvendinti pasišovusi nedidelė bendraminčių Utenos tėvų grupelė nenori kalbėti apie madas: jiems svarbiausia, kad jų atžalos lavėtų ir labiau pažintų aplink supančią gamtą, joje tvirtėtų ir grūdintų savo sveikatą.

Maitinimas šalies ugdymo įstaigose: nuo puikaus iki taisytino

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) bei Valstybine maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) baigė vizitus ugdymo įstaigose – mokyklose ir darželiuose, kur mobili ekspertų komanda apsilankydavo netikėtai ir vertindavo vaikams tiekiamo maisto kokybę. Ekspertų pateiktoje ataskaitoje nurodoma, kad nors daugumoje įstaigų maitinimas yra tinkamas, tačiau yra ir tokių, kuriose situacija prasta ir vaikai gauna nesubalansuotą maistą.

Uždirba iš specialybės, į kurią beveik niekas nebestoja: „Aš turtingas žmogus“

„Aš gimiau ant molio krūvos. Mano seneliai ir tėvai darė puodus. Gerą mokyklą praėjau. Jaunas vaikinas, o puodus jau žiedžiu 48 metus“, – rimtu veidu sako 68-erių kaimo puodžiumi save vadinantis Vytautas Valiušis. Vytautas – pirmasis išskirtinio DELFI projekto „Išlikę“ herojus. Su juo susitikome Utenos rajone esančiame Leliūnų miestelyje. Čia vyras įkūręs keramikos muziejų. Tik pavadinimas, svarsto jis, muziejui nelabai tinka, arčiau širdies – puodininkystės muziejaus vardas.

Sukurta mokytojų atlyginimų skaičiuoklė

Nuo šiol kiekvienas mokytojas gali pasiskaičiuoti preliminarų būsimą atlyginimą perėjus prie etatinio darbo apmokėjimo. Šalia pateikta ir speciali skaičiavimo programa mokyklų vadovams, ji padės skaičiuojant ir tolygiai paskirstant mokytojų darbo valandas.

Vairuotojų dėmesiui: ilgam uždaryta dalis Aušros gatvės

Portalas udiena.lt informuoja, kad dėl vykdomų projekto „Paviršinių nuotekų tinklų ir jiems priklausančios infrastruktūros rekonstrukcija ir plėtra Utenos mieste“ veiklų nuo gegužės 21 dienos iki rugsėjo 1 dienos bus draudžiamas transporto priemonių eismas Aušros gatvėje, šalia „Maximos“. Įvažiuoti į prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelę (nuo Utenos kultūros centro pusės) leidžiama.

Renovuojamo daugiabučio spalva – miesto įvaizdžio dalis

Vis daugiau pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (toliau – Programa) renovuojant daugiabučius miesto kvartalai spalvinasi naujomis, šviežiomis spalvomis. Kad neiškristų iš konteksto, spalvas parenka ne tik inžinieriai, rengiantys techninį projektą, jos derinamos ir su miesto įvaizdžiu. Taigi, projektų rengėjai ir renovacijos proceso administratoriai bendradarbiauja ir su savivaldybių atstovais, o spalvinė gama numatoma ilgalaikiuose strateginiuose miesto įvaizdžio planuose.

Automobiliai nebebus automatiškai išregistruojami

Gegužės 20-ą keičiasi transporto priemonių išregistravimo tvarka. Nuo šiol sustabdžius automobilio registraciją dėl negaliojančios techninės apžiūros ar draudimo ir per 180 dienų to nesutvarkius, jis nebebus automatiškai išregistruojamas. Iš naujo atlikus techninę apžiūrą ar apdraudus automobilį, jo leidimas dalyvauti eisme bus atnaujintas be jokio papildomo mokesčio ir pakartotinių registracijos procedūrų.

Utenoje – šimtmečio žygis, palydėtas patrankų salvėmis

Utenoje sekmadienį atkeliavo šimtmečio žygis „Vardan tos...“ su šio žygio šaukle, televizijos laidų vedėja Edita Mildažyte. Šio unikalaus renginio tikslas – kuo daugiau įjungti bendruomenių į Lietuvos šimtmečio iškilmes – Lietuvos šimtmečio dainų šventę „Vardan tos...“. Žygio iniciatorius – Lietuvos nacionalinis kultūros centras. Centras, bendradarbiaudamas su Lietuvos Šimtmečio komisija, šimtmečio žygį per Lietuvą rengia jau nuo šių metų pradžios. Žygio metu aplankyti keli šalies miestas, tarp jų ir Utena.

Tauragnus garsina ne tik unikali Vyšnių žydėjimo šventė
 • AutoriusElvyra SABALYTĖ
 • Priedai60 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Tauragnus garsina ne tik unikali Vyšnių žydėjimo šventė

Kas gali būti įstabiau nei pavasarinį svaigulį skleidžiantis vyšnių žydėjimas, kurį tauragniškiai įprasmino jau penktą kartą vykusia Vyšnių žydėjimo švente. Kartu praėjusį šeštadienį Utenos kultūros centro (UKC) Tauragnų skyriuje paminėta ir Tauragnų krašto bendruomenės, sulipdžiusios tvirtą korį, 15 metų sukaktis.

Trys vadovai pasiruošę naujiems gyvenimo iššūkiams
 • AutoriusVytautas RIDIKAS
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Trys vadovai pasiruošę naujiems gyvenimo iššūkiams

Pastaruoju metu Utenoje keičiasi valstybinių arba savivaldybei priklausančių įmonių vadovai. Vieni palieka savo postus, kiti atsisėda ant prieš kurį laiką palikusiųjų vietas kėdžių. Savo postą palieka visoje šalyje praėjusiais metais išgarsėjusi Utenos kultūros centro vadovė užpalietė Asta Motuzienė. Neseniai Utenos butų ūkio direktoriaus pareigas pradėjo eiti taip pat užpalietis Ignas Vaškelis, o prieš kelias dienas Utenos autobusų parkui pradėjo vadovauti vilnietis, kurio šaknys Zarasų rajone, Vidas Žvinys.

Pasirašyta svarbi sutartis tarp verslo ir savivaldybės

Ketvirtadienį Utenos rajono savivaldybėje Utenos verslo atstovų akivaizdoje buvo pasirašyta labai reikšminga sutartis tarp Utenos rajono savivaldybės ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų Utenos filialo. Sutartį pasirašė rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas ir Utenos filialo tarybos pirmininkas Vytautas Samsonas.

Ką daryti, jeigu gegužę netikėtai negausite pensijos

„Sodra“ pradėjo mokėti gegužės mėnesio pensijas, tačiau dalis senjorų gali jos nesulaukti, jeigu iki šiol nedeklaravo gyvenamosios vietos arba jų nėra gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitoje.

Reali daugiabučio renovacija – Vaižganto g. 8, Utenoje

Praktiškai visuose miestuose pagal Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programą (Programa) atnaujinama vis daugiau namų. Rezultatai akivaizdūs: sumažėjusios kainos už šildymą ir karšto vandens paruošimą, pagerėjusios gyventojų gyvenimo sąlygos, namai vizualiai pasikeitę ir traukiantys praeivių akį. Vienas svarbiausių sėkmingos Programos rodiklių – pakitusi žmonių nuomonė apie renovaciją. Daugelis apklaustųjų Utenoje džiaugėsi gaunama nauda. Tačiau svarstantiems apie savo daugiabučio renovaciją iškyla daug klausimų, kaip ir nuo ko viską pradėti. Todėl pristatome realų pavyzdį, kaip bus modernizuotas daugiabutis namas Vaižganto g. 8, Utenoje.

Asta Motuzienė traukiasi iš direktorės pareigų

Kaip paaiškėjo šią savaitę, Utenos kultūros centro direktorė, praėjusių metų „Auksinio Fenikso“ laimėtoja Asta Motuzienė traukiasi iš direktoriaus pareigų.
Šią žinią „Utenos dienai“ patvirtino ir pati direktorė, ir Utenos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Zita Ringelevičienė. Pasak direktoriaus pavaduotojos, kol kas ji dirbs iki gegužės 15 dienos, o vėliau Utenos kultūros centrui laikinai turėtų vadovauti jos pavaduotoja Regina Katinaitė-Lumpickienė.

Laukuose karaliauja ne žemdirbiai, o bebrai
 • AutoriusLina NARČIENĖ
 • Priedai19 foto
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Laukuose karaliauja ne žemdirbiai, o bebrai

Netoli Utenos gyvenantis ūkininkas Antanas Kulbačiauskas jau seniai paskelbė karą bebrams, per daug metų pamažėl okupuojantiems dirbamos žemės plotus, kurie dėl šių gyvūnų padarytos žalos nuolat patvinsta ir su savimi pasiglemžia derlių bei ganyklas. Ilgą laiką mynęs valdininkų kabinetų slenksčius, prašęsis pagalbos, ne kartą kreipęsis į medžiotojus, ūkininkas iškirto dalies melioracijos griovio medžius, išvalė bebrų užtvenktas vietas, už darbus sumokėjo tūkstančius, tačiau problemos neišsprendė. Lyg pasityčiodami iš ūkininko pastangų šie laukiniai gyvūnai ir toliau demonstruoja savo statybinius sugebėjimus.

Vanduo po mūsų kojomis
 • AutoriusSofija JURELIENĖ

Vanduo po mūsų kojomis

Lietuvoje gausu geriamojo požeminio vandens išteklių. Iš čiaupo bėgantis vanduo – seniai žinomas dalykas. Įpratome, kad atsukus vandens čiaupą bėga geriamasis vanduo, o panaudotas išbėga. Retas kuris susimąstome, kokį kelią nueina vanduo, kad pasiektų mūsų namus. Eidami miesto gatvėmis, neįsivaizduojame, kokia inžinerinių tinklų raizgalynė slypi po mūsų kojomis, kiek reikia įdėti pastangų ir lėšų, kad geriamasis vanduo pasiektų vartotojus, o susidariusios nuotekos būtų išvalytos ir vėl grąžintos gamtai. Šiandien, gegužės 5 dieną, švenčiame Vandentvarkos darbuotojų profesinę dieną, todėl paminėkime jų nuveiktus darbus ir įdėtas pastangas tam, kad kiekvieno mūsų namuose vos atsukus čiaupą bėgtų švarus ir skanus vanduo.

Daugiavaikės mamos gyvenimas – didžiulis žygdarbis Lietuvai
 • AutoriusVytautas RIDIKAS
 • PastasŠis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

Daugiavaikės mamos gyvenimas – didžiulis žygdarbis Lietuvai

Trečiadienį, gegužės 2-ą, Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė artėjančios Motinos dienos proga pasveikino ir ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanojo daugiavaikes motinas. Prezidentės dekretu apdovanotos 46 daugiavaikės motinos, tarp kurių – ir uteniškė Ona Driskuvienė.

Vyriausybė pritarė mokytojų etatinio darbo apmokėjimo startui

Nuo ateinančių mokslo metų atlyginimai mokytojams bus pradėti skaičiuoti, kaip ir daugumai dirbančiųjų: už etatą, nebe už atskiras valandas. Tai leis mokytojams atlyginti už visus mokyklos bendruomenei atliekamus darbus, ne tik pamokas ir su jomis susijusią veiklą.

Siekiama sukurti efektyvią vaikų teises ginančią sistemą

Vyriausybė pritarė dar vienam vaiko teisių apsaugos centralizacijos žingsniui: Socialinės apsaugos ir darbo ministerija pateiktame įstatymų projektų pakete skirtingų institucijų, atsakingų už vaiko teisių apsaugą, sąvokos pakeistos į vieną. Valstybine vaiko teisių apsaugos institucija nuo liepos 1 d. tampa Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Policija paskelbė apie reidus gegužės mėnesį

Svarbi informacija vairuotojams: skelbiami reidai visoje šalyje gegužės mėnesį.

Pažymėtos dvi svarbios datos

Paskutinį šių metų balandžio savaitgalį Utenos socialdemokratai, susivieniję su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos (LPSK) Utenos rajono centru bei Utenos valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Utenos skyriumi pažymėjo dvi svarbiais datas: Pasaulinę darbuotojų saugos ir sveikatos dieną ir Tarptautinę Darbo dieną – Gegužės 1-ąją.

Dviračiais – ir į darbą, ir namo, ir aplink ežerus, ir į Sirutėnus

Utena, vienintelis miestas Lietuvoje, savo teritorijoje turi du ežerus: Dauniškio ir Vyžuonaičio. Dauniškio ežero, esančio pačioje miesto širdy, prieigos sutvarkytos jau prieš dešimtmetį. Šiuo metu permainų laukia Vyžuonaičio ežeras: aplink jį įkurtas parkas taps ramių pasivaikščiojimų ir ramaus poilsio vieta.

Puslapis 1 iš 77

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

UAB „Utenos Diena“,
Maironio g. 34, LT-28144, Utena.
Įm. kodas: 301537159
PVM k. LT100003891115

A.s.: LT535014500014000334
Utenos kredito unija

Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

utenosdiena.lt redakcijai rašykite adresu reklama@utenosdiena.lt

Visos teisės saugomos. © 2008 -  2018 UAB „Utenos diena“.
Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Utenos diena“ sutikimą.

LANKYTOJŲ STATISTIKA

Šiandien apsilankė:428
Vakar apsilankė:10360
Šią savaitę apsilankė:34628
Šį mėnesį apsilankė:216986
Viso (nuo 2015-02-16):8304637
Šiuo metu naršo:
95
2018-05-24
MENŲ KALVĖ - Utenos regiono kūrėjai ir jų darbai!